TEVÉKENYSÉGEINK

Az általunk alkalmazott technológia megfelel a BAT (Elérhető Legjobb Technológia) előírásoknak. Tevékenységeink szinvonalának biztosítása érdekében ISO 9001 szerinti minőségbiztosítási, ISO 14001 szerinti környezet irányítási és ISO 45001 munkahelyi egészségvédelem és biztonság irányítási rendszert működtetünk. 

Társaságunknál több éves gyakorlattal rendelkező szakemberek biztosítják a magas szintű szakmai együttműködést  partnereinkkel.

Hulladékgazdálkodás

Környezeti felelősség | Környezet tudatosság

A hulladékártalmatlanítási szolgáltatással kapcsolatos fejlesztéseinknél egyre inkább szem előtt tartjuk a körkörös gazdálkodás elveit, követelményrendszerét. Ezekben a fejlesztésekben, amelyeket a hulladékok termelőivel közösen végzünk, szem előtt tartjuk a hulladékokból való hasznos, értékes, a gazdasági folyamatokban jól felhasználható anyagok kinyerési lehetőségeinek a feltárását, az anyagoknak a termelési folyamatokba való visszaforgatását.

Hulladék előkezelés

Hulladékok fizikai kezelése hasznosítás és végártalmatlanítás céljából.

Hulladék ártalmatlanítás

Hulladék termikus kezelése a legszigorúbb előírások betartása mellett.

Hulladék gyűjtés

Veszélyes és nem veszélyes hulladékok begyűjtése Magyarország teljes területéről. Átvételi lehetőségek: Sajóbábony, Üllő, Hajdúböszörmény

Értékes anyag visszanyerés

Égetési maradékanyag fémtartalmának magasfokú leválasztása.

Utógondozás

Nem hasznosítható égetési maradékanyagok szigorú feltételek melletti végleges elhelyezése, monitoringozása, rekultiválása

Hulladékból energia

Hőenergia előállítása a hulladékártalmatlanítási folyamatból, fosszilis energia jelentős megtakarítás

Az ÉMK Kft. az ország teljes területéről – hasznosítási céllal külföldről is – megfelelő engedélyek birtokában, vállalja veszélyes és nem veszélyes hulladékok gyűjtését. A szállítást közvetlenül a hulladéktermelőktől, valamint a hulladékkereskedőktől tudjuk végezni, de lehetőség van közvetlenül a telephelyeinken történő hulladék fogadásra is.  Sajóbábonyban üzemelő központi átvevőhelyünk mellett Üllőn és Hajdúböszörményben is rendelkezünk telephelyekkel.

A hulladékok átvétele során törekszünk partnereink legmagasabb szintű kiszolgálására, rugalmasan együttműködünk a beszállítási időszakok meghatározásában és az ügyintézésben. A szállításokat 40 tonna össztömegig a legkorszerűbb gépjárműveinkkel végezzük, az ide vonatkozó jogszabályok (pl: ADR) előírásainak megfelelően.

A hulladék előkezelő centrum (HEC) épületében anyagfogadási, komissiózási és anyakiadási feladatok valósulnak meg, de egyben a centrum feladata az előkezelési műveletek irányítása, és az égető üzem receptúra szerinti anyagellátása is. Az ÉMK Kft.-hez beérkező hulladékok feldolgozása – mérlegelése, átvétele, szortírozása, betárolása, ezt követően az égetésre történő előkészítése – a hulladékok tulajdonságai, egymással való összeférhetősége alapján a beérkezést, valamint szükség szerint időszakos tárolást követően speciális előkezelési folyamat útján történik. A logisztikai centrum területi és műszaki adottságai a különféle típusú hulladékok feldolgozását, valamint a receptúra szerinti keverékek széles választékának előállítását teszi lehetővé. Szintén a logisztikai centrum feladata a hasznosítási tevékenységek során előállított termékek tárolása, szállításra való előkészítése, illetve kiadása is. A terület kialakítása során az alapvető tervezési szempont a logisztikai rendszerszemlélet és a mennyiségi és minőségi anyagfeldolgozás maximalizálása volt, melynek köszönhetően cégünk éves szinten 34 000 tonna hulladék feldolgozására alkalmas. A hulladék előkezelő centrum 17 000 tonna folyékony, illetve 17 000 tonna/év szilárd hulladék tárolására is alkalmas, amely kiegészülve egy közel 20 000 tonna/év aprítási kapacitással együttesen garantálja a partnereink igényeinek széleskörű minőségi kiszolgálását.

Cégünk az ország legkomplexebb termikus hulladékártalmatlanítási technológiájával rendelkezik. A veszélyes hulladékok végártalmatlanítását minden esetben azzal a technológiával végezzük, amely a legkisebb környezetterheléssel jár. Ennek érdekében a nap 24 órájában 6 speciális kemencét üzemeltetünk, melyekben szilárd, folyékony, iszapszerű és gáznemű hulladékok ártalmatlanítása történik. Tevékenységünk megfelel a BAT (Elérhető Legjobb Technika) szigorú követelményeinek. Az üzemeltetési tévedéseket kizáró, ezzel a biztonságos üzemelést garantáló folyamatvezérelt technológiáink fontos eleme a hőhasznosítás, mely során a lehető legnagyobb arányban nyerjük vissza a hulladékokban rejlő hőenergiát.

A száraz és nedves füstgáztisztítási eljárások szükség szerinti kombinációjával a keletkező füstgázok kibocsátási értékeit határérték alá csökkentjük. Ennek ellenőrzését a környezetvédelemért felelős hatóság felé online adatszolgáltatást nyújtó monitoring rendszerünk végzi.

Társaságunk a körkörös gazdálkodás elveinek alapján a hulladékokban lévő hasznos és kinyerhető anyag- és energiaféleségeket hasznosítási céllal igyekszik visszanyerni. Ennek megfelelően az égetéssel történő végártalmatlanítást kizárólag olyan hulladékok esetében végezzük, amelyeknek a kezelésére a tudomány jelenlegi állása szerint nincs jobb alternatíva. Nem szabad azonban figyelmen kívül hagyni, hogy még az égetéskor is rendkívül fontos a visszamaradó anyagok, energiák kinyerése. A körkörös gazdálkodás alapelveinek megfelelően az ÉMK Kft. hasznosítási műveletek keretében különböző értékes fémek és fémvegyületek kinyerését, valamint a hagyományos ártalmatlanítás során a vasfémek leválasztását is alkalmazza. Így az újrahasznosítás pozitív környezetvédelmi hatása mellett, jelentősen csökkentjük a végártalmatlanítás végén maradó égetési salak mennyiségét, ezzel a végleges lerakás térfogatát is.

Fémek visszanyerése bővebben

Katalizátorok bővebben

Az ÉMK Kft.-ben végzett termikus ártalmatlanítás fontos feladata a hulladékok energiatartalmának a visszanyerése is. Az elégetett hulladékok energiatartalmát a technológiákhoz csatolt hőhasznosító kazánok által termelt ipari gőz formájában nyerjük ki.

Tervszerű fejlesztésekkel lépésről-lépésre csökkentettük a hulladékártalmatlanítási folyamatok működtetéséhez szükséges fosszilis energia felhasználását. 

A termikus kezelés során gondoskodni kell a szervetlen maradékanyagok (filterpor, salak) további kezeléséről is. Ezek végleges elhelyezésére saját lerakókkal rendelkezünk, melyeket szintén a vegyipari park területén üzemeltetünk. Azzal, hogy az égetési maradékanyagot itt helyben kezeljük és nem kell településeken keresztül az ország távoli pontjaira szállítani, a jelentős diffúz szennyezéseket el tudjuk kerülni. Az ÉMK Kft.-nél nagyon szigorú feltételek mellett üzemeltetett saját lerakók zártságát folyamatosan működő műszaki monitoring rendszer ellenőrzi az ide vonatkozó engedélyekben nevesített, vonatkozó jogszabályoknak megfelelően.

.

Szállítás

Belföldi és nemzetközi fuvarozás

Speed_Box_Truck

14 teherautóból álló flottával szolgáljuk ki partnereink, és saját telephelyeink szállítási igényeit. Veszélyes és nem veszélyes hulladékok esetében az ADR vonatkozó előírásainak megfelelően tudunk szállítást vállalni.

4 db nyerges vontató

melyekhez 3 db 91 m3 űrtartalmú mozgópadlós félpótkocsival, és 1 db rolóponyvás félpótkocsival rendelkezünk. A szerelvények 40 tonna össztömegig terhelhetők, küldeménydarabos, illetve ömlesztett hulladék szállítására, belföldi és nemzetközi viszonylatban is alkalmasak

3 db pótkocsis „multilift” konténerszállító, 40 tonna össztömegig
1 db láncos-karos felépítménnyel szerelt konténerszállító, 18 tonna össztömegig
1 db zárt, emelőhátfallal szerelt teherautó, 12 tonna össztömegig
1 db platós ponyvás, emelőhátfallal szerelt teherautó, 12 tonna össztömegig (Üllőn)
1 db platós, tandem pótkocsis teherautó 18 tonna össztömegig
3 db zárt, nem emelőhátfalas kisteherautó 3,5 tonna össztömegig (Üllőn 1 db)

  • Láncos konténerek: 4 m3-es (nyitott BK1 ponyvás)
  • Multiliftes konténer: 15 m3-es (nyitott, BK1 ponyvás)
  • Multiliftes konténer: 30 m3-es (nyitott, BK1 ponyvás, BK2 zárt)
  • Préskonténer: 30 m3-es ( ADR nélkül, BK2 zárt)

Szennyvízkezelés

Az ÉMK Kft rugalmas szennyvíztisztítási technológiája biztos alapot jelent a vegyipari parkba betelepülő partnerek szennyvizeinek fogadására, a technológia megfelelő módosításával a szükséges biztonságos kezelések elvégzésére, a határértékeknek megfelelő tisztított szennyvíz előállítására.

Szennyezett csapadék

A telephelyre hullott csapadék kezelése

Fizikai kezelés

Macro-szennyezők és homok kiszűrése

Vegyipar és gyógyszeripar

Speciális bontási folyamatot igénylő, magas szervesanyagtartalmat hordozó szennyvizek

Kémiai kezelés

Biológiailag bonthatatlan szerves vegyületek átalakítása

Szennyvíz iszap kezelés

víztelenítés, szárítás, égetés

Kommunális szennyvíz

Az ipari parkban működő vállalkozások szennyvízkezelése

Biológia kezelés

A szennyvíz szerves szennyezőanyagainak határérték alá történő csökkentése

Társaságunk biológiai bontási fokozatot is üzemeltető szennyvíztisztító telepén a vegyipari parkban üzemelő vállalkozások ipari szennyvizeit kezeli. Az ipari szennyvizek között legjelentősebbek a finomkémiai termékek gyártásából származó speciális bontási folyamatot igénylő szennyvizek, valamint a magas szervesanyag terhelést hordozó gyógyszeripari szennyvizek.

Társaságunk biológiai bontási fokozatot is üzemeltető szennyvíztisztító telepén a vegyipari parkban üzemelő vállalkozások ipari szennyvizeit kezeli. Az ipari szennyvizek között legjelentősebbek a finomkémiai termékek gyártásából származó speciális bontási folyamatot igénylő szennyvizek, valamint a magas szervesanyag terhelést hordozó gyógyszeripari szennyvizek.

Az ipari telephelyek korszerű szemlélete alapján a telephelyre hullott csapadékvizet szennyezettnek tekintjük. Ezért az ipari létesítményekre hullott szennyvizet csatornákban összegyűjtjük és a szennyvíztisztóra vezetjük a megfelelő és célszerű kezelés érdekében.

Az ipari parkban működő vállalkozások kommunális szennyvizeinek kezelése is a szennyvíztisztító telepünkön történik. Ugyancsak itt fogadjuk kezelésre Sajóbábony város kommunális szennyvizeit is.  

A szennyvíztisztító telepre érkező szennyvizek első kezelési fokozatát jelenti, alapvető feladata az úgynevezett makro-szennyezők, illetve a homok kiszűrése a szennyvízből. A tisztított, szerves anyagtól mentesített szennyvízből is fizikai kezeléssel, a Dorr-ülepítők segítségével távolítjuk el a még a szennyvízben maradt kiülepíthető részecskéket.  

A biológiai bontási folyamat a szennyvíztisztító rendszer egyik kiemelkedő jelentőségű fokozata. A szennyvíztisztító telepre érkező, szerves szennyezőkkel különböző mértékben terhelt szennyvizek megfelelő előkezelése után történik meg egy központi biológiai kezelés, melynek következtében a szennyvíz szerves szennyezőanyagai határéték alá bomlanak le. Szintén biológiai szervezetek, nitrifikáló és denitrifikáló baktériumok segítségével történik a szennyvizekből a nitrogén eltávolítása. Ehhez megfelelő oxigénellátottságú aerob, illetve oxigénmentes anaerob medencéket alakítunk ki. A bontás folyamán a szerves anyagok jelentős része a biológiai bontást végző eleven iszap baktériumainak a sejtjeibe, azaz a biomasszába épül be.

A biomassza egy részét a tisztítási folyamatba vezetjük vissza, másik részét, az úgynevezett fölös iszapot pedig az iszapkezelésre továbbítjuk.

Ahol a szennyvíz minősége lehetővé teszi, mint leggazdaságosabb megoldást, a biológiai kezelést előkezelésként is alkalmazzuk.  

A különböző típusú szennyvizek kémiai kezelése alapvetően kettős célt szolgál. A biológiai kezelés előtti kémiai kezelések alapvető feladata a szennyvizekben lévő biológiailag bonthatatlan szerves vegyületek olyan mértékű átalakítása, minek következtében a szennyező anyagok a biológiai fokozatban már bonthatóvá válnak. Ezeket a kezeléseket alapvetően különböző oxidálószerekkel (salétromsav, hidrogénperoxid) végezzük. A technológia felépítése lehetőséget ad egyéb előkezelési módok (pl.: ozonizálás, UV kezelés stb.) bevezetésére és alkalmazására is.

A kezelések végén szintén kémiai módszerekkel történik a tisztított szennyvíz pH értékének szükségszerű beállítása.

A szennyvizek mellett jelentősek a szennyvíziszapon történő kezelések is, melyeknek célja az iszap további kezelésre történő előkészítése, kompakttá tétele.

A kémiailag megfelelően előkészített, majd ülepített fölös szennyvíziszapot víztelenítjük és szükség szerinti szárítást követően az ÉMK Kft saját forgódobos égetőjében égetjük el.

Tanácsadás

Megbízhatóság | Szakértelem

Tanácsadóink jogosultak iparbiztonsági tanácsadásra, környezetvédelmi felülvizsgálat elvégzésére és dokumentálására vízvédelem, levegőtisztaság-védelem, hulladékok káros hatásai elleni védelem szakterületeken.

Számos cég kötelezett környezetvédelmi bevallás, adatszolgáltatás vagy bejelentés megtételére az illetékes környezetvédelmi hatóság felé. Cégünk vállalja ügyfelei adatszolgáltatásai alapján ezen bevallások elkészítését és beküldését az Országos Környezetvédelmi Információs Rendszerbe (OKIR). Az elkészült bevallásokat az Ügyfeleink saját hozzáféréseiken keresztül is megtekinthetik.

Szakembereink teljes körű tanácsadást tudnak nyújtani üzletfeleink számára a küszöbérték alatti és veszélyes anyagokkal foglalkozó üzemek létesítésével, bővítésével és üzemeltetésével kapcsolatosan. Ez a tanácsadás magába foglalja az üzemazonosítási eljárást, a hatóságokkal való kapcsolattartást, a veszélyes ipari védelmi ügyintézői feladatok ellátását, valamint a gyakorlatok megszervezését.

Tapasztalt biztonsági tanácsadóink közreműködésével segítséget tudunk nyújtani partnereink számára a veszélyes áruk közúti és vasúti szállításával kapcsolatos teendőkben, a gyakorlati felkészítésektől egészen az éves jelentés bevallásáig.

Legyünk Partnerek

Az ajánlatkérés az első lépése a közös együttműködésünknek.
Ajánlatot kérhet emailben, illetve ajánlati űrlapunk kitöltésével is felveheti velünk a kapcsolatot.